Табу для учнів в школах СРСР

Багато людей сьогодні з ностальгією згадують радянські часи, смаколики, які були в той час, невисокі ціни, величезна кількість робочих місць та інші прекрасні моменти.  Проте ці чудові спогади не стосуються обмежень, які розповсюджувались на всіх учнів. Для прикладу наведу вам кілька фактів:

Довге волосся

Зараз ми маємо повне свавілля, інколи важко розпізнати хто перед тобою – хлопець чи дівчина, але раніше все чітко визначалося правилами, юнакам заборонялося слідувати американській моді та носити довге волосся. Зачіска мала бути акуратною та короткою, інакше вас чекали два варіанти: або вам зроблять достойну стрижку прямо в школі, або направлять в перукарню.

Короткі спідниці

Сучасна красуня точно не потерпіла б наступного обмеження: ніяких міні-спідниць! Якщо ваша спідниця не дістає коліна хоча б десять сантиметрів, то повернення додому під ганебні викрики гарантовано. Так, вам не здалося, рівно десять сантиметрів, які точно відміряли лінійкою особливо строгі вчителі.

Портфелі

Звичайного сучасного рюкзака заміняв дипломат, він був не завжди зручним, зате добре з’їжджати з гірки взимку. Особливо акуратні учні носили свої чорнильниці в руках і не клали в портфель, аби не замурзати його чорнилом. Як же добре, що тепер ми маємо кулькові ручки, справжнє полегшення для дітей!

Джинси

Одними з наймодніших речей були джинси, кожен хто дістав це дефіцитне вбрання хотів похизуватися ним в школі, та це було заборонено. Всі учні повинні були одягатись строго по формі, маленьке виключення могли зробити у день народження, але все-таки це були поодинокі випадки. А ви уявляєте сьогодні своє життя без джинсів?

Макіяж

Ще однією трагедією для модниць була заборона на макіяж, блискучі тіні чи яскрава помада  в одну мить приводились до ладу жменею води. Заборонявся не лише мейк-ап, а й об’ємні, громіздкі зачіски.

Релігійність

Хоча попередні пункти були неприйнятними для тодішнього суспільства, але те, про що говоритимемо далі було чи не найбільшою забороною. Віросповідання. Його будь-які прояви придушувалися моментально. Не можна було відзначати релігійні свята, чи використовувати будь-які релігійні атрибути, наприклад, не дозволяли носити нагрудний хрестик. Навіть більше, люди які сповідували будь-яку релігію не могли займати високих державних посад.

Оцініть статтю
Табу для учнів в школах СРСР