Ми ж сусіди. Можна і безкоштовно допомагати

Я вже більше 10 років працюю вчителем математики у одній із шкіл містечка, у якому живу. Вважаю себе хорошим спеціалістом, адже мої учні мають непогані результати іспитів та займають призові місця на олімпіадах. Тому у вільний час беру дітей на додаткові знання за певну плату.

Живу я у власному приватному будинку, тому довкола багато сусідів. Серед яких є люди з дітьми шкільного віку.

Тому часто трапляються ситуації, коли мене просять пояснити дітям якусь тему з математики. І зазвичай я погоджуюсь. Якщо є трохи вільного часу, то з радістю беруся пояснити незрозумілу тему чи задачі. Гроші за це не беру.

Та є у мене сусіди, які думають, що я працюю безкоштовно. Попросили взяти їх дитину на підготовку до контрольної. Тобто пояснити треба було усі теми з розділу. На ще я витратила багато часу, оскільки займалась з учнем по дві години на день впродовж тижня.

Школяр написав контрольну роботу. Прийшов мені похвалитися, що отримав 11 балів.

Після цього випадку я випадково зустрілась на вулиці із матір’ю хлопчика. Похвалила дитину за старанність та попросила заплатити за мої заняття, адже часу витратила досить багато. Після цього почула, що платити мені ніхто не збирається, що ж я за вчителька така, що вимагає гроші за свою роботу. Це ж благородна безкорислива професія, ще й ми сусіди.

На таку відповідь я не очікувала. Часто буває так, що безкоштовно пояснюю свій предмет учням, але за попередньою домовленістю про це. Коли знаю, що батьки не мають грошей, або ж бачу в очах дитини жагу до знань.

Але з такою наглістю з боку батьків зіштовхнулась вперше. Мені навіть не подякували за роботу, ще й вважають, що маю працювати безкоштовно. Я ж людина, мені потрібно за щось жити.

Нещодавно моя подруга – дитячий терапевт – розповіла, що сусіди постійно вимагають оглянути їх дітей, якщо є підозра на якусь хворобу. І це у позаробочий час, а працює вона в приватній клініці. Ще у екстрених випадках зрозуміло, що лікар має оглянути дитину. Але при легких травмах чи кашлю і нежитю можна звернутися до сімейного лікаря, оскільки випадки не потребують надання термінової допомоги.

Звісно, про оплату і мови нема. Це ж допомога по-сусідськи. Подрузі не складно допомогти сусідам, проте у неї має бути вільний від роботи час.

Як ви вважаєте, є межі безкоштовної сусідської допомоги чи все ж у деяких випадках варто вимагати оплату?

 

Оцініть статтю
Ми ж сусіди. Можна і безкоштовно допомагати