Запізнилась ще й погрожує. І як з такими клієнтами працювати?

Мене звати Аня і мені 25. Працюю більше п’яти років лешмейкером (майстром по нарощуванню вій) і обожнюю свою роботу.

Почала цікавитися цією сферою краси ще після школи. Подобалось, як нарощені вії змінюють погляд та загалом вигляд обличчя.

Тому почала навчатися нарощуванню. Витратила, звісно, дуже багато грошей. Курси, індивідуальні уроки, тренінги. Вчилася довго і багато, зате після цього була впевнена у собі і власній професійності.

Шукала перших клієнтів у соцмережах. Їх  спочатку було дуже мало, бо така процедура лише набирала популярності, та й вона не з дешевих.

Оскільки я була лише майстром-початківцем, то цінувала кожну клієнтку і боялася відстоювати якісь особисті межі. Ставила мінімальну ціну за процедуру, працювала без будь-якого відпочинку чи обіду, не кажучи вже про вихідні. Боялась якось грубо відповідати людям чи відмовляти. Працювала понад нормово, лише б клієнти були задоволені.

Так із часом клієнтська база збільшувалась. Моєму щастю тоді не було меж. Аж допоки не почали траплятися ситуації, про які зараз вже смішно згадувати.

У мене ще на початку роботи було правити – ніколи не запізнюватися на роботу. Цього я просила і від клієнток. Якщо вони запізнюються або ж не зможуть прийти у зазначений час, то мали б мене повідомити про це, подзвонивши чи надіславши повідомлення у соцмережах. Так було зручно працювати, адже я намарне не чекала людину, яка не прийде. Могла на цей час записати когось іншого або ж займатися своїми справами.

Та траплялися винятки. Пам’ятаю дівчину, яку звуть Олеся. Коли вона вперше записалась до мене, то запізнилась на 30 хв. Не попередила про це, але виправдовувалась розрядженим телефоном і заторами, через що не могла вчасно приїхати.

Оскільки процедура нарощування триває 3-4 години, я змогла її прийняти та встигнула якісно виконати роботу. Але такі ситуації почали траплятися кожного разу.

Наступні кілька місяців дівчина постійно запізнювалась на 30-40 хвилин і без ніяких пояснень та вибачень вимагала від мене виконати процедуру. А я погоджувалась через боязнь втратити клієнтку. При цьому усі наступні дівчата мали чекати кілька хвилин допоки я не закінчу роботу з Олесею.

Лише через пів року я нарешті змогла відмовити їй у нарощуванні. Стільки поганих слів про себе і свою роботу я ще ніколи не чула. Зате після цього спокійно видихнула, бо більше не потрібно було затримувати усіх клієнток.

Після цього випадку у мене було ще двоє дівчат, які постійно запізнювались і навіть не намагалися пояснити таку поведінку.

Добре, що мені вистачало сміливості відмовляти таким людям і усім наступним, хто подібно поводився.

Я ж себе не на смітнику знайшла. Мені іноді потрібен відпочинок чи невелика перерва між роботою з різними дівчатами.

Після тих випадків пройшло багато часу, я вже й забула, що бувають такі клієнтки.

От нещодавно повторилася ситуація із запізненнями. Дівчина запізнилася майже на годину, не попередивши мене про це. Коли нарешті прийшла, сказала лише, що гуляла з подругою, тому не могла швидше звільнитися.

Мене цей випадок навіть не здивував. Цікавим було лише те, що дівчина спокійно сіла у крісло та сказала мені починати роботу.

Я не збиралася цього робити. Процедура триває 3 години, а за 2 я можу лише зробити нарощування як-небудь, при цьому вії повідпадають за тиждень. Та я професіонал і так зробити не можу. Також не можу затримати наступну клієнтку на годину. Ще розходження у кілька хвилин можна було б якось вирішити, але година …

Одним словом, я відмовила виконувати нарощення. Тоді дівчина влаштувала скандал, навіть погрожувала зробити так, що до мене взагалі ніхто і ніколи не прийде на процедуру.

Якби я була молодшою чи менш досвідченою, то цілком погодилась би на роботу в таких умовах. Але не зараз.

Я заблокувала дівчину у соцмережах і сподіваюсь, що ніколи з нею не побачусь. Добре, що місто велике.

Прикро, що у 21 столітті трапляються люди, які вважають, що працівники у сфері краси це просто пусте місце. Я теж людина і я поважаю себе, свій час та інших клієнток.

Як ви вважаєте, як потрібно відповідати таким клієнтам? Миритися із запізненнями та затримувати усіх наступних дівчат чи завершувати співпрацю і відправляти шукати іншого майстра?

Оцініть статтю
Запізнилась ще й погрожує. І як з такими клієнтами працювати?