У сина я вклала всю свою материнську любов, піклування, підтримку, але не пояснила, що таке синівський борг перед батьками. Тому, коли він став впевненим самодостатнім чоловіком, не вважає за потрібне піклуватися про мене

Артем мій єдиний. Усе своє життя я присвятила йому, намагалася, щоб у нього було все найкраще, іграшки, одяг, велосипед, телефон, комп’ютер. Разом із ним ходила на гуртки, записала на спорт та плавання. З гордістю можу сказати, що мої зусилля були не даремні. Артем вступив до інституту, потім влаштувався у банк на роботу, зараз займає керівну посаду.

Але виховуючи в ньому чесність, цілеспрямованість, наполегливість, прямолінійність, мені здається, що я забула в ньому виховати вдячність та турботу. Особливо я почала це помічати, коли син одружився та створив власну сім’ю. Він зовсім забув про мене, про те, що я залишилася одна, що живу  на саму лише пенсію, що іноді мені необхідна підтримка.

Діти намагаються більше заробляти: спочатку, щоб відгуляти дуже шикарне весілля, потім вони купили у кредит машину, через деякий час змогли придбати квартиру та зробили у ній дорогий сучасний ремонт. І Артем навіть не замислюється, що я живу у квартирі, де ремонт робився, коли він був ще підлітком, а ми разом клеїли шпалери. Коли просто від старості зламався холодильник, мені довелося купити новий на виплату, звісно переплативши за послугу. Я ліплю вдома вареники та пельмені на замовлення, за цей підробіток змогла придбати пральну машину.

Я знаю, що діти багато працюють, щоб забезпечувати свої потреби, але й багато витрачають на власні забаганки. Ходять у дорогі ресторани, клуби, купують одяг модних брендів, щороку відпочивають за кордом. А я й не згадаю, коли була на морі в останнє. Добре хоч здоров’я поки не підводить, а то й не знаю як би я справлялася, ліки зараз дуже дорогі.

На тому тижні невістці був день народження, запросили всіх родичів у кафе. Гості розважалися, відпочивали. Артем при всіх подарував дружині дуже дорогу підвіску з коштовним камінням та гравіюванням. Невістка зраділа, вихвалялася перед гостями. А я не витримала, та й запитала у сина, коли він мамі таку саму подарує, тому що на свій минулий день народження я отримала мікрохвильову. Невістка чомусь образилася, сказала, що я їй взагалі подарувала лише квіти та двісті гривень. Син почав заспокоювати дружину, потім ще й нагримав на мене.

Артем сприймав як належне моє піклування про нього, коли він був дитиною. Бачив скільки зусиль мені коштувало підняти його на ноги. Чому ж тепер, коли він, дорослий мій син, впевнено стоїть на ногах у нього не виникає ні думки, ні бажання потурбуватися про матір?

Оцініть статтю
У сина я вклала всю свою материнську любов, піклування, підтримку, але не пояснила, що таке синівський борг перед батьками. Тому, коли він став впевненим самодостатнім чоловіком, не вважає за потрібне піклуватися про мене