Твої батьки забезпечені, а моїй мамі й сестрі потрібні гроші

У наш час дуже актуальна проблема із допомогою батькам, родичам. Дуже багато родин конфліктує через фінансові зобов’язання дітей, через що сім’ї руйнуються.

Наприклад, ось що розповідає Андрій.

Родина Андрія є доволі забезпеченою. Матір займає хорошу посаду в туристичній фірмі, а батько, хоч він і на пенсії, ходить на роботу.

З дитинства Андрію бракувало турботи та уваги батьків, але він не скаржився. Мама до ночі пропадала на роботі, а батько дуже часто їздив на заробітки закордон.

Проте, були плюси у цій ситуації. Батьки змогли заробити сину на чотирикімнатну квартиру, а собі придбали невеличку дачу за містом.

Андрій мав змогу вибрати університет, який йому до душі, і не переживати про своє майбутнє.

Андрій логіст, професія йому подобається. Працює у великій фірмі та заробляє непогані гроші.

Три роки тому хлопець одружився.

Його жінка, Софія, своєї квартири не мала, тому після весілля одразу переїхала жити до нього.

Окрім Софії в сім’ї ще є молодша сестра й старший брат. Мама вже вийшла на пенсію, тато помер, коли дівчинці було 15 років, а сестра працює секретаркою.

В родині Софії відношення до дітей доволі суворе. Після закінчення школи дітям зразу пропонується жити самостійно. Ніхто із подальшим вступом до університету не допомагав. Потрібно було покладатися лише на себе.

Старший брат спершу вчився в училищі, а потім підписав контракт на військову службу, згодом отримав військову іпотеку. Через декілька років він одружився та в нього народилася дитина.

Саме з цього моменту розпочалися прохання молодшої сестри та мами про фінансову допомогу. Мама як раз вийшла на пенсію, а гроші, значно більші, ніж колишня мамина зарплата, вимагалося сплачувати сину. Він без сперечань погодився.

Ідентична ситуація виникла й у Софії, ледве вона одружилася, як одразу розпочалися прохання.

Сім’я Софії далеко не бідна. У них є своя двокімнатна квартира, машина і гараж. Їжею вони частенько перебирають.

Спадок у родині був визначений заздалегідь – квартиру та машину отримає молодша сестра, їй буде важче заробити на власне житло, а старші діти самі дадуть собі раду.

Старшим не дісталося нічого. От таке несправедливе рішення колись прийняв батько Софії, незадовго до своєї смерті.

Софія та Андрій отримують приблизно однакові заробітні плати. До того ж, батьки Андрія їм допомагають – оплачують комунальні мережі. Вони живуть на дачі, до роботи добираються машиною, а свою квартиру здають, і ці гроші якраз покривають комуналку для них та для сина.

Але зовсім випадково Андрій дізнався, що Софія більшу частину своєї зарплати віддає своїй матері. Про це проговорилася її молодша сестра. Жінка не повідомляла йому про це, а він не ліз у її фінанси.

Витрачались на все вони приблизно порівно – то Софія купить продукти, то Андрій. На відпустку відкладали разом. Однак, на свої щомісячні потреби – манікюр, стрижка, придбання нового одягу, Софія просила гроші у чоловіка.

Ситуація із мамою та сестрою жінки трохи дратувала Андрія. А згодом він почав помічати деякі не надто приємні ситуації:

  • потрібно було придбати новий ноутбук – у Софії закінчилися гроші, все оплатив чоловік;
  • запросили на весілля – Софія знову ж таки із пустими кишенями, чоловік уклався в подарунок за обох;
  • на новорічні свята поїхали відпочивати у Карпати – знову оплачував Андрій.

Спочатку Андрій промовчав і почав обдумувати цю ситуацію, намагався примиритися із цим. Він заспокоював сам себе – раніше він цього не знав, і їм чудово жилося. Але тривожні думки ніяк не покидали його, він вирішив поговорити з дружиною.

Чоловік чесно висловив свою думку щодо даної ситуації. Його дратував один момент – живуть вони у його квартирі, з грошима дуже допомагають його батьки. Виходить, що вони забезпечують рідню дружина за кошти його батьків.

Андрій запропонував самим оплачувати комунальні мережі, відмовившись від допомоги його батьків. І загалом весь родинний бюджет він хотів передивитися. Запропонував дружині усі витрати ділити порівну, а із залишків – допомагати її рідні.

Софії таке рішення зовсім не сподобалося. Їй стало дуже образливо за свою сім’ю. На її погляд, батьки Андрія ні в чому собі не відмовляють, а її мама на пенсії, тата немає, а сестра заробляє не так багато, тому зараз їм необхідна фінансова допомога.

Андрій заробляє достатньо, щоб забезпечувати їх обох, а від грошей Софії йому не стане ні холодно, ні гаряче. Вона однаково даватиме гроші своїй сестрі й мамі. Свої власні потреби оплачуватиме сама, а не братиме гроші у чоловіка, якщо вже на те пішло.

Від таких розмов у родині щодня трапляються скандали, кожен стоїть на своєму і залишається при своїх образах. Тепер Андрій задумується над розлученням.

Софія ж, навпаки, заспокоїлась, і щиро не розуміє, чому чоловік так сердиться на неї. На її думку, допомагати потрібно тільки тим, хто цього найбільше потребує.

Оцініть статтю
Твої батьки забезпечені, а моїй мамі й сестрі потрібні гроші