Необхідність додаткового розвитку дітей

Мабуть, кожен хоча б раз чув вислів, що те у чому дорослі не реалізувалися самі, намагаються реалізувати у своїх дітях. У моєму випадку у моїх дітях намагається реалізувати себе свекруха. Принаймні, мені дуже на це схоже.

У нас із Віталієм троє дітей. Старший син ходить до другого класу школи, а близнючки Ганнуся та Діанка – до дитячого садочку. На цьому історія тільки починається, тому що з трьома дітьми, двоє з яких ще маленькі й одного віку, і так не просто. Але Валентина Іванівна переконана, що дітям потрібен всебічним розвиток, починаючи з раннього віку. Тому старший Андрій ходить на тренування по карате три рази на тиждень, а ще двічі займається англійським з викладачем. Це ще не все, близнючки відвідують гурток малювання і танці, бо дівчатка це ж майбутні леді, а які леді можуть бути без вміння танцювати. Ініціатором такої зайнятості та всебічного розвитку моїх дітей є свекруха. До речі, Валентина Іванівна за освітою вчитель початкових класів і пропрацювала у школі все життя, але з онуками мають займатися інші викладачі, бо вона на заслуженому відпочинку.

Я зовсім не проти, щоб діти були зайняті поза школою, але крім того, що усі додаткові заняття коштують недешево, фізично встигнути всюди дуже складно. А у Валентини Іванівни вік поважний, здоров’я іноді підводить, чоловік звісно працює, ось і приходиться мені справлятися власними силами. Якось я запропонувала, щоб Андрійко займався додатково англійським он-лайн, не потрібно витрачати хоча б час на дорогу,  вже й вчителя знайшла, але це одразу викликало спротив у свекрухи, а як же живий контакт з педагогом, не склалося. Відвідувати спортивну секцію я запропонувала ту, що є у школі,  такою виявилася секція волейболу. Проте Валентина Іванівна не захотіла й слухати, який з Андрійка волейболіст, зросту він не високого, та й характер хлопцю потрібно закаляти, вміти за себе постояти. Чоловік свекруху підтримав. Тоді я почала наполягати, що нічого страшного не станеться, якщо синочок буде відвідувати секцію, коли вже самостійно зможе їздити на міському транспорті, мені ніяк не встигнути. Але фізичний розвиток для хлопця має бути з раннього віку, тому ми з Андрійком три рази на тиждень у дощ, і у спеку, їздимо закаляти тіло і дух.

Така сама ситуація з дівчатками. Усі діти, за бажанням, відвідують гурток хореографії, що є у садочку. Проте свекруха дуже сумнівається у компетентності викладача, тому близнючки ходять на додаткові заняття окремо і раз у тиждень займаються індивідуально.

Кожні батьки знають, що позашкільні додаткові заняття це досить недешеве задоволення. Крім плати за заняття, необхідно придбати форму для тренувань і для Андрійка, і для Ганнусі з Діанкою. Андрійчику потрібні спеціальні книжки та зошити для уроків з іноземної мови, витратні матеріали на малювання для дівчат теж необхідно постійно купувати, іноді у спеціалізованому магазині.

А недавно свекруха повернулася з батьківських зборів у школі, я її попросила сходити, тому що сама була з дівчатками на занятті з малювання. І чого я тільки не слухала. Сергій зайняв перше місце на олімпіаді з математики, в Андрійка успішність середня, тому йому потрібно займатися додатково математикою. А вірш, який написала Даринка, надрукувало місцеве видання, тому сину потрібно читати більше додаткової художньої літератури. Наша дитяча шкільна збірна з футболу виграла у районних змаганнях, – можливо Андрію краще займатися футболом. Добре, що на збори у дитсадку я встигла сама, бо страшно й уявити, який ще всебічний розвиток необхідний моїм маленьким бусинкам.

Я розумію, що діти не ростуть самі по собі, що з ними просто необхідно займатися. Що за кожною розумною, наполегливою, цілеспрямованою дитиною, яка перемагає у турнірі, здобуває медаль на змаганнях чи вступає без проблем до вишу, стоять батьки, які сумлінно працювали, щоб було саме так. Саме батьки відповідають за те, якою особистістю стане їхня дитина.

Але все ж таки, мені здається, що є межа, яку не треба перетинати. Заняття навряд чи будуть корисними чи приноситимуть результат, якщо вони не приносять задоволення, а лише фізичну та моральну втому. Кожна дитина повинна мати право вибрати прогулянку у парку з друзями замість додаткового малювання чи ліплення, а батьки мати вибір між оплатою командних зборів чи поїздкою на море. І кожен вибирає для себе.

А як вважаєте Ви?

 

Оцініть статтю
Необхідність додаткового розвитку дітей