Мати хотіла як краще, але сину всерівно не сподобалось

– Замість того, щоб подякувати мені, я знову отримала погане ставлення від свого сина! – розповідає п‘ятдесятилітня Оксана Степанівна своїй подрузі.
– Мені син говорить, що «ми просили тебе тільки квіти полити та за квартирою приглянути, навіщо ж генеральне прибирання ти зробила нам?». Я ж відповіла, що я для них старалась, поки вони там на морі відпочивали, я їх бардак розгрібала, а тепер ще й незадоволені ходять. У них у квартирі там такий дах був, що словами не передати! Побутова техніка була у жахливому стані, взагалі все було брудне! Я тиждень усе відмивала, щоб воно хоч в нормальний стан прийшло.

Синові Оксани Степанівни, Максиму, тридцять років. У них із дружиною є син, який вже цього року йде у третій клас. Максим із дружиною виплачують кредит за квартирку, хочуть швидше вже розрахуватись із боргами, тому в усьому економлять і кожну копійку несуть в банк. Тому після народження дитини на відпочинок вони навіть не їздили, та й взагалі ні в які подорожі за місто не виїжджали. Жінка після декретної відпустки, працює вдома, щоб залишатись із дитиною, а в Максима робота без вихідних!

Але цього року вони все ж вирішили, що потрібно відпочити, хоча б не на довго, щоб хоч синові море показати! Звичайно дев‘ять днів це дуже мало, але хоч щось! Взяли дешеві путівки у турагентстві та вже збирали валізи. Але прямо перед поїздкою у сусідів залило квартиру. Квартиру Максима ж це не торкнулось, але все ж він вирішив на час відпустки дати матері ключі, бо всяке може статись за цей час. І попросив її іноді заглядати у житло, поливати квіти та дивитись чи усе в порядку. Оксана Степанівна охоче згодилась, вільного часу у неї достатньо, і хоч жила вона на іншому кінці міста, доїхати на маршрутці для неї не проблема.

– Коли ми приїхали з відпочинку просто не впізнали свою квартиру! – говорить Максим своєму другові. – Все блищить, сіяє, дуже прибрано. Звичайно це добре, але мама тільки меблі ще на свій смак не пересунула. В усіх шафах одяг був розкладений по кольорах, все у тумбочках було посортоване. Вона навіть презервативи віднесла в аптечку. Ліки, у яких закінчилась дата придатності, вона викинула. В усіх ліжках постіль поміняла. Білизну усю погладила та склала, нехай вже мою, але й ще перебрала труси моєї жінки, вона була така зла, коли це побачила! Документи скрізь гарно порозкладала, рахунки в папку положила, на рахунках, де ще були неоплачені борги, вона виділила маркером та зверну нам залишила. Хіба це нормально?

– Твоя мама ж хотіла як краще. Таку величезну роботу для вас зробила, поки ви там відпочивали! – відповідає друг Максима. – Може ви з іншого боку на все поглянете, вона ж все-таки старалась, таку ідеальну чистоту вам навіть клінінгова служба не зробить. Не думаю, що після відпочинку у вас був би час з квартирою соромитись, так і жили б у безладі, а так приїхали в ідеальну чистоту.

– Найогидніше, що я повинен вдячний їй бути, але після такого генерального прибирання, відчуття ніби після обшуку! У нас усі речі на своїх місцях лежали, а зараз навіть знайти нічого не можемо. У квартирі такий порядок, що відчуття ніби це не наш сімейний куточок, а якась стерильна орендована квартира. Жінка моя дуже зла, вона взагалі свекрусі не хотіла ключі давати, але після потопу, все ж наважилась, а тут таке! Зараз з мамою я майже не спілкуюсь, а вона не розуміє через що, невже так важко було не лізти куди не просять?

Оксана Степанівна натомість говорить:
– Говорити зі мною вони не хочуть, кидають трубки, все їм не так, ну що ж я такого жахливого зробила? Вони мені кажуть, що я ніс свій всунула куди не потрібно було! Чого ж я там у них не бачила, які ж там такі таємниці були, щоб так ображатися. Але ж я як краще хотіла таке прибирання зробила! Скільки бруду вичистила, соромно повинно бути. На шафах пилюки три сантиметри, люстри всі сірі. Я коли їх штори попрала, то виявилось, що вони взагалі іншого кольору мають бути! Такої чистоти ніколи у них не було і не буде, а вони мене гонять й говорити не хочуть, не все так правильно?

Як вважаєте чи правильно те, що син накричав на маму за те, що вона зробила їм таку послугу, чи все ж вона не повинна була лізти у чужий дім, не питаючи нікого дозволу? Адже правда, що таке прибирання вони б собі дозволити не змогли, часу у них на це немає, а грошей на клінінгову службу також, адже вони економлять. Чи можливо Оксана Степанівна мала б спитати дозволу перш ніж нишпорити у чужому домі? Яка ваша думка щодо цього?

Оцініть статтю
Мати хотіла як краще, але сину всерівно не сподобалось