Краще відпочивати без дармоїдів

Подруга покликала мою тітку разом із її сім’єю. Тітці спочатку було незручно обтяжувати людей, але Оленка наполегливо запрошувала. Зрештою, родичка подумала, що відпочинок нікому б не зашкодив, а, навпаки, було б добре. Отож всі спакували валізи і поїхали.

Коли тітка повернулася з відпустки додому, то перше, що вона сказала: «Краще б ми зупинилися у готелі і заплатили ». Буду розповідати тільки від однієї особи, тому може бути дещо перебільшено. Як сказала тітка, їхній день минав так: вона вставала вранці і готувала всім сніданок. Господар і його сім’я, де поселилися відпочивальники,  мали звичку пізно лягати і прокидатися до обіду. У холодильнику вранці  на тітку та родину міг чекати неприємний сюрприз – господарі поїдали всі продукти. До того, продукти господарів брати не можна було, а ось господарі цілком могли з’їсти все, що їм припало до душі. Але посуд теж ніхто не мив, це робила тітка.

Тому відпочинок виглядав жахливо  – вдень  на море або на прогулянку. Потім – готувати обід на всіх і знову посуд. Увечері – вечеря і знову посуд. Ніхто з членів сім’ї подруги навіть не пропонував допомогу. Про допомогу від сина навіть не йшлося: нехай дитина відпочине, напрацюється ще. (Зате в поганому настрої синочка пригадувалося, що він не допомагав матері. Це сімейна родзинка).

Обурюватися з приводу того, що їй не допомагають, тітка не могла, так як було незручно: адже у неї не брали грошей за проживання. Коротше, поісля приїзду з такого відпочинку, тітка зрозуміла, що вдома набагато краще, бо наварювати треба на меншу кількість.

Власне, чому я це кажу: дармоїдами часом може виявитися і сторона, яка приймає. Просто все залежить від характеру людини.

Оцініть статтю
Краще відпочивати без дармоїдів