Донька залишила на мене Світланку, а тепер вимагає взяти кредит під заставу будинку

Донька народила Світланку одразу після закінчення школи. Я не можу сказати, що дуже зраділа, коли дізналася, що Наталя вагітна. Мій чоловік захворів і помеr, коли донечка була ще зовсім маленькою, заміж я більше не вийшла, тому добре знаю як самій важко виховувати дитину. А з хлопцем у Наталі не склалося, він переїхав у сусіднє село ще до народження дитини та більше вони й не спілкувалися.

Світланці виповнився лише чотири роки, коли донька вирішила, що поїде на заробітки у Польщу. Я її відмовляла, але переконати так і не змогла. Спочатку Наталя часто телефонувала, скучала, а потім почала дзвонити все рідше. Останні кілька років взагалі спілкуємося лише повідомленнями.

На мої плечі повністю лягло піклування про маленьку Світланку. Я сама мала думати, як мені онучку одягати, чим годувати, лікувати, коли вона хворіла. Наталя не відмовлялася від власної дитини, але й коштів на її утримання не пересилала. Спочатку казала, що повинна борги роздати, потім що зарплатня маленька, так я й перестала питати про гроші, бо окрім сварки нічого не виходило. Що там гроші, вона без нагадувань не вітала Світланку ні з днем народження, ні з Різдвом, ні з першим вересня, коли вона пішла у школу. Моє щастя, що Світланка виросла спокійною, веселою, доброю, лагідною дівчинкою. Моя онучка – це моя помічниця, моя радість, втіха.

Наталя повернулася додому досить неочікувано аж через десять років, не сама, а з маленькою донечкою. Розповіла, що багато працювала, по різному складалося за цей час, бувало й зовсім скрутно. А кілька років тому зустріла хорошого чоловіка, він трохи старший від неї, вони почали жити разом, у них народилася маленька Софійка.

Вже ввечері Наталя почала розпитувати мене про будинок. Сказала, що власного житла в них у Польщі немає, що вони й досі знімають помешкання, а дуже хочеться власне. Можливо вдасться взяти кредит під заставу будинку. Я дуже розізлилася на доньку. Вона залишила свою дитину, весь цей час не цікавилася власною донькою, Світланка можна сказати, виросла без батьків, їй не вистачало мами, та й мені теж не вистачало доньчиної підтримки, не кажучи вже про гроші. Я відповіла Наталі, що доки я єдина власниця будинку, то своєї згоди я не дам, а заповіт склала вже на користь Світлани. Звичайно, що донька засмутилася від такого мого рішення, але тепер почала вимагати, щоб я розділила будинок порівну між Світланою і Софійкою, бо вона теж моя внучка. Наталя збирається повертатися у Польщу, а я не знаю як мені вчинити правильно.

Оцініть статтю
Донька залишила на мене Світланку, а тепер вимагає взяти кредит під заставу будинку