Дочка обрала сім‘ю чоловіка, замість своєї мами

– Дивлюся я на подруг, у яких вже дорослі сини, і так щиро радію за них! – говорить пенсіонерка Оксана Павлівна.
– Сини їм телефонують постійно, кличуть погостити, онуків на вихідні залишають, допомагають в усьому. У моєї сусідки є два сини, так їй взагалі добре живеться. Вона в їх сім’ях, як рідна, то до одного сина піде погостювати, то з іншим піде прогулятись! Постійно з онуками бавиться, на дачу їх до себе бере. Невістки постійно приїжджають, допомагають завжди з господарством. Сини то меблі пересунуть, то смачних продуктів привезуть, фільм звантажити допоможуть – ніяких проблем у неї немає!

– Оксано Павлівно, а що, вже у вас не так з дітьми?
– У мене дочка! Пам’ятаю, як мені всі завжди говорили про те, що не пощастило мені, що дочка у мене народилась!  Хлопця треба було!  Син завжди допоможе з всім! Я тоді постійно сміялася з цього. Я думала, що не від статі залежить ставлення до батьків, все залежить від виховання, від того, які батьки.  Якщо в дитину всі сили вкладати, то і добре все буде. А я тепер переконалась, що праві були, коли мені таке казали! Дочку як не рости, як не доглядай – до чоловіка свого піде, й забуде про батьків!

– Оксано Павлівно, дарма ви таке кажете! У вас чудова дочка. Успішна, самостійна, порядна – словом дуже хороша!

– Та де там, зовсім не так. Вона нещодавно одружилась, я була дуже за неї рада. Мужчина хороший, статний, порядний, має свій бізнес. І як ти думаєш? Цей бізнесмен за три роки нас посварив зовсім. Дочка зараз повністю в його «ідеальній» родині! Вона його маму постійно вихваляє, яка Марія Богданівна хороша мати, те наготує, онукам гостинців дасть та інше. Дочка ще й ображається, що не допомагаю їм з чоловіком нічим. Дочка знає, що у мене є багато відкладених грошей, я їх отримала після смерті батьків, вони мені все віддали, ось я й відклала їх на кращі часи. А дочка, виявляється, думала, що ці заощадження їм на весілля подарую, щоб усі побачили, що не тільки її чоловік має грошей багато.

– То вона тобі за це щось говорила?

– Ну не те, щоб прямо говорила. Але образа є у неї, мабуть, сім‘я того Чоловіка її постійно про мене щось негативне говорять напевно. Стала з дочкою розмовляти та й дізналась це від неї! Я питаю, чому ж Марія Богданівна і її чоловік тобі не допомагають, якщо я така погана? А вона каже, що їм зараз нічим допомогти, але якби могли, то віддали б усе! У сім‘ї зятя всі чудові, і я одна така – погана матір, яка нічого не робить для дітей. Добре, що я усі свої заощадження на них не витратити. Хоч я думала над цим перед весіллям, а зараз зрозуміла, що добре, що не зробила це. Без грошей би залишилась, бо ж потім хто мені фінансово допоможе, ніхто! А найголовніше, що такою ідеальною, як Марія Богданівна, все одно не була б.  Куди ж мені до неї!

– Я постійно думаю над тим, чому тещі усі такі? – роздумує з друзями Олег, зять Оксани Павлівни.
– Навіть якщо взяти мою. Завжди вона чимось незадоволена! Завжди вона до всього причепиться. Дочці постійно телефонує з якимись незрозумілими проханнями – то приїхати, то допомогти, то щось зроби, то кудись відвезти! Ну вона ж не стара ще жінка! Можна самостійно і таксі взяти, і майстра якогось викликати, та хоч сусіда за гроші попросити допомогти, він точно все зробить, гроші ж вона має! Треба тепер розуміти, що дочка працює, у неї вже є сім‘я, чоловік, діти, за якими потрібно доглядати. Чому вона робить так, щоб дочка усі справи кидала і поїхала на інший кінець міста до мами тому, що у неї її улюблений телеканал не працює!

– Олеже, ну а якщо правда не працює телеканал, а їй більше немає чим зайнятись і хоче подивитись свою улюблену передачу?

– І що? Іншого виходу немає? Он сусіда б попросила, він механік, обов‘язково щось би зробив. Моя ж мама якось сама зі всім справляється? Нікого не тривожить по дрібницях!  Спокійно нас чекає в гості, ми приїдемо на вихідних їй в усьому допоможемо, або викликає досвідченого фахівців. Чому моя теща так теж не може?

Хто правий у цій ситуації? Чи може мама ображатись на дочку, тому що вона весь свій час вкладає у свою сім‘ю, а не у свою маму? Чи дійсно варто було б більше уваги приділяти як чоловіковим батькам, так і батькам дружини?

 

Оцініть статтю
Дочка обрала сім‘ю чоловіка, замість своєї мами