Чому так важливо дітям лягати спати вчасно? Основні правила для дорослих та дітей.

Сон є здоровою складовою життя як дітей, так і дорослих.
Колись дитинство дітей було активніше, без планшетів, телевізорів, телефонів. Тому, спати вони лягали набагато раніше. Та й і дорослі за цілий день роботи на городі чи по господарству, втомлювалися швидше.

Здоровим називається сон, який триває 9 годин.
Але, спати лягати потрібно не пізніше ніж 22:00. Тільки в такому випадку, гормон сну буде виділятися в достатній кількості. Якщо лягти спати пізніше, тоді дитина пропускає цей процес. І відповідно не висипається, просинається втомлена та роздратована.

В теперішній час, важко вложити дітей спати раніше. Планшети, телефони забирають велику кількість часу. А активні ігри ввечері, не дають можливості нормально заснути. Та й дорослі завжди збирають всю роботу на вечір. А ще, посидіти в соціальних мережах хочеться. І тоді на сон потрібно буде ще довго чекати.
Пізно засинаємо, пізно встаємо. Замкнуте коло, з якого важко вийти, і плюс постійне недосипання.
Ті діти, які вчасно лягають спати, просинаються активними, виспаними та задоволеними життям. Така малеча має гарну пам’ять, вміють зосереджуватися, та має гарний імунітет.

Щоб змінити графік сну дитини, потрібно працювати над цим поступово. Кожного дня вкладати на пів години раніше. Таким чином, дитина без стресу зможе налагодити режим.

Також, не можна перед сном грати в активні ігри, дивитися телевізор, та користуватися планшетом. Це буде збуджувати дитину, і вона не зможе заснути. Не можна також давати важку їжу дитині перед сном. Це теж посприяє відсутності сну. І дасть поганий вплив на здоров’я дитини.
Краще придумати якийсь ритуал перед сном, якого ви будете постійно дотримуватися.
Наприклад, кожного дня в одну і ту саму годину купати дитину, або читати казку, або розповідати якусь історію.

Перед сном можна пограти з дитиною в спокійні ігри. Наприклад, малювати щось, або розглядати картинки в книзі, чи складати пазли. Це заспокоїть дитину після активного дня і підготує до здорового сну. Малюк зможе легше заснути, і буде спокійніше спати. А зранку прокинеться бадьорим та сповненим сил.
Запам’ятайте, що міцний сон – запорука міцного здоров’я та розвитку вашого малюка.

Оцініть статтю
Чому так важливо дітям лягати спати вчасно? Основні правила для дорослих та дітей.