Аптечні провокації

Я завжди приходжу в аптеку з чітко визначеним списком. Моя мама, лікар, привчила мене до того, що не варто запитувати в фармацевта «А дайте мені, будь ласка, щось від чогось?», адже причини симптомів можуть бути надзвичайно різними. Навіть лікарі, які мають величезний досвід роботи і результати багатьох аналізів й інших методів досліджень на руках, не завжди з впевненістю можуть поставити точний діагноз. Інколи, як би це сумно не звучало, не можуть поставити його взагалі. То що ж тоді може фармацевт, який бачить людину через скло п’ять хвилин?

Я зайшла за таблетками. Переді мною стояла літня жінка:

-Дитино, дай мені щось від кашлю, бо вже геть замучив.

Дівчина в халаті уточнила на яку ціну розраховує жінка і принесла невелику коробочку з таблетками.

-А нежить у Вас є, давайте я ще й краплі дам? – запитала фармацевт.

-Ой є, доню, весь ранок з носа тече, неси, що там маєш.

-Знаєте, то у Вас щось інфекційне, я Вам ще й противірусні призначу

Неси все, що маєш, бо так погано, що не витримую.

В такому ж руслі дівчина продала бабусі ще таблетки від температури, «чудодійний чай» та гірчичники. Бабуся дістала гаманець, знайшла потрібну суму і простягла її фармацевту:

-Якраз ще вистачить за комуналку заплатити і усе.

Якби тут була моя мама, вона б вже точно не витримала і зчинився б скандал. З її слів навіть я знаю, що з усього того списку бабуся могла б обійтися лиш одними таблетками від температури, все інше не має ніякого доказового ефекту. Тобто – гроші на вітер.

Далі підійшла моя черга. Дівчина намагалась мене також завантажити пакетом таблеток,при чому, пропонувала все абсолютно те саме, що й попередній жінці, але я відповіла грубо:

-Не потрібно призначати мені всякі “фуфломіцини” й замінники, Ви взагалі не маєте права цього робити, Ваш обов’язок – відпускати ліки, а не лікувати. Для цього є лікарі. Дівчина ні слова не відповіла, лиш принесла все за списком.

Отож, не хочете витрачати гроші даремно – краще зверніться до спеціаліста.

Оцініть статтю
Аптечні провокації